Воденият от бившия треньор на „Левски” Славиша Йоканович Макаби (Тел Авив) загуби у дома от чешкия първенец Виктория (Пилзен) с 1:2. Така израелският шампион намали шансовете си за достигане на плейофната фаза в Шампионската лига.

В 17-ата минута босненският нападател Айдин Махмутович изведе гостите от Чехия напред в резултата след асистенция на Франтишек Райторал. Четири минути по-късно Милан Петржела удвои преднината на Виктория (Пилзен), който на практика си свърши работата още преди почивката. Попадението падна след пас на Вацлав Прохазка.

През втората част в 79-ата минута Барак Итцхаки намали на 1:2 след подаване на Еран Захави, но играчите на Йоканович нямаха сили за нещо повече и в крайна сметка загубиха.

Реваншът в Чехия е на 5 август (сряда) от 21:45 часа българско време.

Макаби (Тел Авив) – Виктория (Пилзен) 1:2
0:1 Айдин Махмутович (17), 0:2 Милан Петржела (21), 1:2 Барак Итцхаки (79)