Отстранилият Лудогорец в миналия кръг Милсами е пред отпадане от Шампионската лига. Молдовският първенец, надвил на два пъти българския шампион във втория кръг, загуби този път у дома от албанския шампион Скендербеу с 0:2 в първия им сблъсък от третия квалификационен кръг на най-престижния европейски клубен турнир. Българският нападател Венцислав Христов остана на резервната скамейка на гостите и не взе участие в мача.

През първата част на стадион „Зимбру” в Кишинев отборите не успяха да си отбележат гол, но малко след почивката гостите от Албания успяха да пречупят съперника си. В 50-ата минута нападателят Хамди Салихи получи извеждащо подаване от халфа Лиридон Лативи и се разписа за 0:1. Второто попадение в мача отново бе дело на Салихи в 73-ата минута от дузпа. До края на мача домакините от Милсами не реагират адекватно и дори не успяха да стигнат до почетно попадение. Така шансовете им преди реванша изглеждат илюзорни. В миналия кръг Милсами елиминира Лудогорец след 1:0 в Разград и 2:1 в Молдова.

Реваншът между Милсами и Скендербеу в Албания е на 5 август (сряда) от 21:45 часа българско време.

Милсами – Скендербеу 0:2

0:1 Хамди Салихи (50), 0:2 Хамди Салихи (73-дузпа)