Старши треньорът на Пирин Неделчо Матушев логично беше много разобарован след домакинското поражение от Славия с 0:3.

"Не успяхме да отбележим ситуациите, които създадохме. Имахме повече положения. Трябва да видим дали има дузпа, но моите играчи казаха, че са играли чисто. Славия си вкара положенията и заслужено спечелиха. Трябва ни повече увереност, може би самочувствие и концентрация пред гола.

Всеки треньор трябва да е доволен не само от първите минути, а от 90 минути. Постараха се, но все пак си оказа влияние. Имаме доста млади момчета, на които им трябва опит, самочувствие и увереност, особено пред гола, отчете Матушев.

- Нашата цел беше да привлечем колкото се може повече момчета, излезли от школата на Пирин, но не се получи, затова се обърнахме към Маркиньос и Бергонси. В атаката нямахме достатъчно опции, трябват ни още играчи.”