Славия победи Пирин в Благоевград с 3:0 в мач от 2-ия кръг на А” група. С успеха „белите” дадоха сериозна заявка да играят основна роля при разпределението на призовите места през този сезон. Момчетата на старши треньора Иван Колев са лидер във временното класиране с пълен актив от 6 точки.

За „орлетата” пък това беше първо поражение след завръщането в елита.

Домакините започнаха агресивно и в 24-ата минута гредата спаси противника от попадение. Тогава Тасев проби отдясно и центрира в пеналта на гостите. Пиргов изчисти слабо и топката попадна на пътя на Венцислав Бенгюзов. Халфът без забавяне стреля, а топовният му шут се отби в непречната греда. Малко по-късно Богомил Дяков изведе с отличен пас Благой Наков сам срещу Георги Петков, но нападателят изкара топката в аут покрай плонжа на вратаря.

Фатална за Пирин се оказа 43-ата минута, когато Виячки повали Димитров в наказателното поле и съдията Кабаков посочи "бялата точка" – дузпа за Славия! Жереми Манзоро хладнокръвно реализира дузпата за 0:1.

В 52-ата минута „орлетата” пропиляха отличен шанс за изравняване. Тасев изскочи сам срещу Георги Петков след отличен пас на Мартин Тошев, но опитният страж се намеси отлично и спаси. 4 минути по-късно последва невероятен пропуск на Димитров от "белите"! Монзоро проби отляво и центрира перфектно към непокрития си колега. От точката на дузпата обаче Димитров би покрай вратата.

В 78-ата минута гостите поведоха с 2:0. Петър Атанасов залъга двама защитници и от ъгъла на пеналта центрира към Иво Димитров. Нападателят беше изпуснат от разсеяния Виячки и с летяж плонж засече с глава в мрежата на безпомощния Костов. В 85-ата минута Славия довърши съперника. Диего изведе перфектно Манзоро в наказателното поле и французинът хладнокръвно пусна топката под плонжа на Костов - 0:3!

Дебют за „белите” записа новото попълнение Дуду Ндонгала. Френският нападател беше уреден в последния момент с картотека.
За звездата на Пирин Маркиньос пък това беше мач №200 в нашата "А" група. За негово съжаление бразилецът няма да го запомни с добро.

Пирин (Благоевград) - Славия 0:3

0:1 Жереми Манзоро (44-дузпа), 0:2 Ивайло Димитров (78), 0:3 Жереми Манзоро (85)

Срещата по минути - ТУК!

pirin.JPG
Пирин:
76.Красимир Костов, 33.Емил Виячки, 21.Александър Башлиев, 5.Александър Дюлгеров, 22.Богомил Дяков, 24.Антон Костадинов, 16.Венцислав Бенгюзов, 17.Илия Карапетров (smqna.jpg53- 11. Маркиньос), 10.Мартин Тошев, 7.Тони Тасев, 19.Благой Наков (smqna.jpg71 - 8. Антонио Хаджииванов)
Резерви: 12.Веселин Ганев, 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 8.Юлиян Попев, 9.Тодор Траянов
Треньор: Неделчо Матушев

СЛАВИЯ:1.Георги Петков, 3.Димитър Пиргов, 6.Живко Атанасов, 25.Цветомир Панов, 87.Диего Фераресо, 10.Янис Карабельов, 5.Франк Мбарга (smqna.jpg 46 - 17. Костадин Дяков), 20.Петър Атанасов (smqna.jpg79 - 22. Владимир Семерджиев), 7.Джереми Манзороtopka.jpgtopka.jpg  (smqna.jpg87 - 71. Антон Карачанаков) , 11. Дуду Ндонгала, 14.Ивайло Димитровtopka.jpg
Резерви: 13.Maрио Кирев, 77.Мартин Станкев, 19.Стефан Велков, 2.Мартин Дечев, 35.Иван Вълчанов
Треньор: Иван Колев