Вторият тим на Литекс започна с реми участието си в „Б“ група. Воденият от Стамен Белчев отбор направи домакинско 1:1 с Добруджа в мач от 1 кръг. „Оранжевите“ таланти имаха териториално надмощие от самото начало, но гостите първи съумяха да открият резултата. В 22-та минута Димов изведе отлично нападателя Костадин Ничев сам срещу вратаря и той не пропусна да се разпише. Румен Руменов опита силата на удара си отдалече, но вратарят на гостите Илиев сигурно улови. На няколко пъти още ловчанлии стигнаха в опасна близост до вратата, но не бяха прецизни в последния пас.

След почивката Стамен Белчев засили атаката, пускайки в игра юношата Тонислав Йорданов. В 49-та минута Чавдар Ивайлов изпълни отлично фаул под гредата, но Илиев изби. В 55-та минута Емил Петров навърза двама в центъра и подаде към Руменов, чийто удар бе с мъка спасен от стража на гостите. При последвалия корнер Минчев бе повален в наказателното поле и реферът Апостолов отсъди дузпа. Вратарят Илиев първоначално спаси шута на Руменов, но при добавката халфът не сбърка и изравни.

Литекс продължи с натиска, но 2-3 хубави атаки пропаднаха заради спорни засади. Гостите пък се затвориха и не рискуваха,а до края сериозните опасности и пред двете врати бяха рядкост. В даденото продължение Минчев можеше да се превърне в герой за Литекс, но се засуети в малкия пенал и не успя да отправи удар.

Литекс II – Добруджа 1:1
0:1 Костадин Ничев (21), 1:1 Румен Руменов (56)

Литекс: Евгени Александров, Стойчо Атанасов, Илия Мунин(46-Тонислав Йорданов), Красимир Станоев, Антон Недялков, Емил Петров, Чавдар Ивайлов(89-Динко Митрев), Реян Даскалов, Галин Минков, Георги Минчев, Румен Руменов

Добруджа: Д. Илиев, Г.Димов, Д. Граматиков, Е. Копаранов, К. Ничев, К. Димитров, П. Петков, П. Казаков, С. Иванов, С. Сталев, Т. Георгиев (Генов, Чавдаров, Димитров)