Ню Йорк Ред Булс победи Бенфика с 2:1 в мач от програмата на Интернешънъл Чемпиънс Къп. Това е втори успех на американския тим над европейски гранд в рамките на една седмица, след като преди няколко дни беше записана победа и над Челси.

Пици даде аванс на португалския тим още в 7-ата минута, а Брадли Райт-Филипс изравни резултата в 33-ата минута. Победният гол за „червените бикове“ беше дело на Майк Грела в 56-ата минута. Той се разписа с удар извън наказателното поле.

Това беше последен мач за Ню Йорк Ред Булс в турнира. Американците приключват с 10 точки, спечелени след три победи и едно равенство в четири мача. Бенфика до момента има три загуби (една след дузпи) и до края на участието си в Интернешънъл Чемпиънс Къп предстои да играе срещу мексиканския Америка в сряда.