Берое победи Локомотив (Пловдив) в 2:1 в среща от втория кръг "А" група и записа първа победа в елита за сезона.

Старозагорци бяха по-добрият тим на терена и откриха резултата в 17-ата минута с гол ма Джоман, който се възползва от комбинация между Делев и Захиров по крилото, завършила с центриране. Локомотив изравни резултата в 33-ата минута, когато Мартин Камбуров се разписа от дузпа за игра с ръка на Василев.

В началото на втората част Берое нападаше по-често, а Локомотив се защитаваше.

Мачът на "Лаута" се реши между 76-ата и 77-ата, когато домакините изпуснаха да вкарат след контраатака на Боне, а минута по-късно бяха наказани от Мапуку, също при контраатака. В последните минути Локомотив тръгна напред с всички сили и създаде напрежение пред вратата на гостите с няколко разбърквания, а Мартин Камбуров изпусна да изравни в 90-ата минута.

Берое влезе в топ 3 след първите два кръга на шампионата, докато Локомотив все още е без победа в елита.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 1:2
0:1 Игор Джоман (17), 1:1 Мартин Камбуров (33), 1:2 Жуниор Мапуку (77)

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛОКО (ПД): 1. Теодор Скорчев, 71. Пламен Крумов, 3. Александър Тунчев, 5. Кирил Котев (5. Николай Димитров), 7. Георги Вълчев, 90. Оливие Боне, 89. Йоан Ласиман, 9. Дани Кики (27. Димо Бакалов), 21. Бирсент Карагарен (25. Крум Стоянов), 11. Мартин Камбуров, 18. Христо Стамов
Резерви: 16. Ясин Ел Каруби, 14. Айкут Янъков, 22. Ивайло Иванов, 19. Димитър Велковски
Старши треньор: Христо Колев

Резултат с изображение за бероеБЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 24. Венцислав Василев (3. Владимир Зафиров), 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоманjalt.jpg  , 21. Елиаш, 14. Георги Божилов (7. Георги Андонов), 73. Стивън Петков jalt.jpg  (10. Жуниор Мапукуjalt.jpg ), 20. Неманя Милисавлевич, 77. Спас Делев
Резерви: 23. Илко Пиргов, 4. Венелин Филипов, 17. Иван Коконов, 9. Станислав Костов
Старши треньор: Петър Хубчев