Лудогорец победи Черно море с 3:2 в мач от 2 кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Тича" във Варна със съдия Георги Йорданов. Това бе първа победа за шампионите от новия сезон, а "моряците" продължават без успех, след като в първия кръг направиха равенство с Пирин. За Лудогорец се разписаха Марселиньо (5) и Вандерсон (60), а Стефан Станчев (89) си вкара автогол. Стенио (75) и Матиа Курьор (90+5) бяха точни за варненци.

Още в 5-ата минута Марселиньо реализира за 1:0 в полза на Лудогорец. Бразилецът получи добро извеждащо подаване вдясно в наказателното поле и с диагонален удар прати топката във вратата на Георги Китанов. Лудогорец продължи да играе доста по-добре от противника и създаваше атака след атака. В 15-ата минута Мисиджан засече с воле центриране отляво, но в последния момент Жиньо изскочи и топката се отби в него, излизайки извън игрището. В 41-ата минута Марселиньо направи сериозен пропуск. Бразилецът остана в наказателното поле абсолютно сам, но се забави с обработването на топката и не успя да стреля към вратата.

Двамата треньори направиха смени още на почивката. Никола Спасов пусна опитния Тодор Паланков, а Бруно Рибейро извади младия Александър Василев за сметка на Вандерсон. В 63-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Гостите организираха прекрасна атака отдясно. Марселиньо изведе Сисиньо с пета на фланга, той напредна и центрира успоредно на голлинията в наказателното поле, където влезлият като резерва Вандерсон покачи на 2:0.

В 75-ата минута Черно море върна едно попадение. След центриране отдясно на Симеон Райков - Стенио, засече със странична ножица в наказателното поле и прониза Владислав Стоянов. В 89-ата минута Марселиньо реализира второто си попадение в мача за 3:1. Гостите организираха добра контраатака, в която бяха трима на един, Вандерсон получи вдясно. След това намери Марселиньо в наказателното поле, който оформи 3:1. В добавеното време вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов прояви блестящ рефлекс при удар на Курьор с глава. В петата минута от добавеното време Матиа Курьор оформи крайното 2:3. След пас в дълбочина, който прехвърли защитата на Лудогорец звездата на Черно море излезе отдясно в наказателното поле и прати топката във вратата.

Двубоят по минути ТУК

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:3
0:1 Марселиньо (5), 0:2 Вандерсон (63), 1:2 Стенио (75), 1:3 Стефан Станчев (89-автогол), 2:3 Курьор (90+5)

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 4.Михаил Венков, 15.Траян Траянов, 23.Жиньо jalt.jpg (46 smqna.jpg Тодор Паланков), 5.Стефан Станчев jalt.jpg, 3.Даниел Георгиев jalt.jpg, 8.Стенио jalt.jpg topka.jpg, 21.Мехди Бурабия jalt.jpg, 19.Матиа Курьор, 77.Андреас Васев (70 smqna.jpg 13.Симеон Райков), 11.Живко Петков (65 smqna.jpg 20.Вилиян Бижев)
Резерви: 40.Александър Чанович, 23.Мамуту Кулибали, 84.Тодор Паланков, 7.Бекир Расим, 10.Марк Клок, 13.Симеон Райков, 20.Вилиян Бижев
Треньор: Никола Спасов

22.JPGЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 4.Сисиньо, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев jalt.jpg, 18.Светослав Дяков, 8.Лукас Саша jalt.jpg, 19.Александър Василев (46 smqna.jpg 88.Вандерсон jalt.jpg topka.jpg), 93.Върджил Мисиджан (82 smqna.jpg 92.Джоди Лукоки), 11.Жуниор Кишада (62 smqna.jpg 12.Абел Анисе), 84.Марселиньо topka.jpg topka.jpg
Резерви: 26.Милан Борян, 16.Браян Ангуло, 15.Александър Александров, 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе, 30.Андрей Препелица, 92.Джоди Лукоки
Треньор: Бруно Рибейро

Стадион: "Тича"
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Даниел Георгиев, Жиньо, Стефан Станчев, Стенио, Мехди Бурабия, Вандерсон (Черно море); Лукас Саша, Йордан Минев (Лудогорец)