Манчестър Юнайтед победи Барселона с 3:1 в един от най-очакваните мачове от предсезонния турнир International Champions Cup.

Уейн Рууни в 8-ата минута след пас на Ашли Йънг и Джеси Лингард в 65-ата осигуриха добър аванс на Юнайтед. Европейският клубен шампион върна едно попадение в 90-ата минута с красиво воле на Рафиня Алкантара. Веднага след това обаче Аднан Янузай оформи крайния резултат.

На три пъти гредите попречиха на каталунците да се разпишат, но като цяло Юнайтед беше по-добрият отбор и заслужено спечели.

Близо 70 000 зрители изпълниха трибуните на "Ливайс Стейдиъм" в Сан Франциско, за да видят някои от най-големите звезди на световния футбол. Любопитен детайл около двубоя беше, че Луис ван Гаал се изправи срещу Луис Енрике, на когото беше треньор именно в Барселона.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БАРСЕЛОНА 3:1
1:0 Рууни (8), 2:0 Лингард (65), 2:1 Рафиня (90), 3:1 Янузай (90+1)