Дунав победи дублиращия тим на Лудогорец с 3:2 в първия си мач от първенството на "Б" група за сезон 2015/2016. Двубоят се игра в Разград..

В 19-ата минута обаче при поредната продължителна дунавска атака Юлиян Ненов стреля от около 25 метра точно в долния ляв ъгъл за 0:1. Домакините обаче успяха бързо да изравнят. Националът Михаил Александров се възползва от разбъркване в русенската отбрана и изравни в 22-ата минута.

Удар с глава на Будинов от гостите бе избит от голлинията от вратаря Георги Аргилашки. При последвалия корнер Петър Патев засече топката с глава и я прати в мрежата за 1:2 в 40-ата минута.

Втората част продължи при подобен сценарий. Дунавци владееха повече топката. Голове обаче не паднаха до 71-ата минута, когато миналогодишният голмайстор на "Б" група Янаки Смирнов наказа грешка на защитата на Дунав за 2:2.

В герой за русенци се превърна Светослав Читаков, който се оказа най-съобразителен при центриране в наказателното поле и се разписа за крайното 2:3.

Във втория кръг от първенството на "Б" група дунавци приемат втория отбор на "Литекс" на Градския стадион в Русе на 1 август от 18 ч.

Лудогорец 2: Георги Аргилашки, Христо Попадийн, Преслав Петров, Витиня, Златко Бонев, Веселин Любомиров (89 мин. - Мартин Кирилов), Томас Цвятков (82 мин. - Денислав Александров, Михаил Александров, Боримир Карамфилов (70 мин. - Антонио Георгиев), Янаки Смирнов, Венцислав Керчев.