"Левски" и Литекс направиха равенство 2:2 в дербито на 2 кръг на "А" група. Двата тима изиграха добър двубой на стадион "Георги Аспарухов", но със слабо съдийство. Главен рефер бе Таско Тасков, който заедно с помощниците си направиха доста грешки и ощетиха и двата отбора. Божидар Краев изведе "сините" напред в 5-ата минута, Рафаел Перез (40) и Арсенио Нунеш (52) сътвориха пълен обрат в полза на Литекс. Роман Прохазка изравни за крайното 2:2 в 60-ата минута. В 71-ата минута Веселин Минев от "Левски" получи втори жълт и съответно червен картон. В добавеното време с втори жълт и съответно червен картон бе изгонен и Кристиян Малинов.

Най-сериозните претенции към съдийството бяха в две ситуации. В 35-ата минута Таско Тасков можеше да даде дузпа за "Левски" заради игра с ръка на защитник в наказателното поле. В 37-ата минута след шут на Асприля, топката се удари в горната греда и тупна зад голлинията. Никой от реферите обаче не сигнализира затова и попадението не бе зачетено.

Любопитно бе, че и двамата треньори бяха наказани за двубоя и го изгледаха от трибуните. Стойчо Стоев заложи на Прохазка, Деян Иванов, Карнер и Веселин Минев в защита. В халфовата линия започнаха Георги Костадинов с Де Нойер, по крилата Бедоя и Краев, а един зад друг в нападение бяха Борислав Цонев и Денис Махмудов.

Люпко Петрович нареди по следния начин Литекс - Страхил Попов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перес и Иван Горанов в отбрана. Пред тях започнаха Бумал и Кристиян Малинов, а по крилата Данило Асприля и Арсенио Нунеш. В атака стартира Бьорн Йонсен, а зад него му помагаше Хенри Рохас.

Първото полувреме бе изпълнено с опасни положения и спорни моменти. В 5-ата минута Краев изведе "Левски" напред в резултата, след като получи добър пас от Борислав Цонев. В 34-ата минута Бедоя остана сам срещу Винисиус след грешка при изнасяне на топката, но не успя да го преодолее. Последваха претенциите за дузпа от страна на домакините. Две минути след това Асприля разтресе гредата зад Йоргачевич, топката тупна зад голлинията, но попадението не бе зачетено. Точно в този момент ловчанлии заиграха много добре и Асприля започна да надбягва цялата защита на "сините". В 40-ата минута той остана в изгодно положение в наказателното поле, но диагоналният му шут бе отразен с крак от Йоргачевич. В следващите секунди Литекс изравни. След атака на Арсенио Нунеш отляво последва пас, който Рафаел Перес засече почти пред голлинията. На полувремето играчите се спречкаха, заради което последваха няколко жълти картони.

Още в 52-ата минута Литекс поведе с 2:1. Арсенио Нунеш направи самостоятелна атака през центъра, подмина шпагата на Деян Иванов и с удар извън наказателното поле разстреля Йоргачевич. В 60-ата минута Роман Прохазка повтори упражнението с далечния удар, но този път реализира за равенство 2:2. Словакът отправи мощна тупалка извън наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на Винисиус. В 71-ата минута Веселин Минев получи втори жълт и съответно червен картон и остави "Левски" в намален състав.

В оставащото време домакините като че ли гледаха повече да не загубят и съсредоточиха сили в защита. Гостите опитаха да диктуват играта, но така и не стигнаха до кой знае какви положения. Две минути преди края влезлият като резерва Милчо Ангелов имаше шанс след пробив в наказателното поле, но след негов пас съотборник стреля в аут. В добавеното време Кристиян Малинов получи втори жълт и съответно червен картон.

Двубоят по минути ТУК

"ЛЕВСКИ" - ЛИТЕКС 2:2
1:0 Божидар Краев (5), 1:1 Рафаел Перез (40), 1:2 Арсенио Нунеш (52), 2:2 Роман Прохазка (60)

"ЛЕВСКИ": 29.Боян Йоргачевич, 15.Роман Прохазка, 39.Деян Иванов (72 smqna.jpg 3.Аймен Белаид), 30.Максимилиан Карнер, 14.Веселин Минев jalt.jpg 4erven.jpg, 70.Георги Костадинов, 8.Джереми Де Ноойер, 10.Мигел Бедоя, 12.Божидар Краев topka.jpg (90 smqna.jpg 21.Радослав Цонев), 18.Борислав Цонев (46 smqna.jpg 4.Мики Орачев), 7.Денис Махмудов
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 3.Аймен Белаид, 88.Георги Янев, 21.Радослав Цонев, 19.Илия Димитров
Треньор: Стойчо Стоев

lit.jpgЛИТЕКС:  31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов jalt.jpg, 5.Рафаел Перез topka.jpg, 4.Пламен Гълъбов, 16.Страхил Попов, 15.Кристиан Малинов jalt.jpg 4erven.jpg, 93.Петрос Бумал jalt.jpg, 10.Хенри Рохас (66 smqna.jpg 88.Никола Колев), 77.Арсенио Нунеш topka.jpg, 70.Данило Асприля (86 smqna.jpg 73.Милчо Ангелов), 11.Бьорн Маарс Йонсен (77 smqna.jpg 8.Александър Георгиев)
Резерви: 12.Александър Конов, 3.Антон Недялков, 2.Илия Мунин, 88.Никола Колев, 4.Красимир Станоев, 8.Александър Георгиев, 73.Милчо Ангелов
Треньор: Люпко Петрович

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Аймен Белаид, Веселин Минев (Левски); Иван Горанов, Кристиян Малинов, Петрус Бумал (Литекс)
Червен картон: Веселин Минев (71-Левски); Кристиян Малинов (90+2-Литекс)