Монтана се завърна ударно като домакин на мач от "А" група. Новакът в елита разби с 6:0 "Ботев" (Пловдив) в среща от втория кръг на родния шампионат. Това е и най-изразителният успех за тима при майсторите.

Хеттрик за монтанци записа полузащитникът Иван Минчев. И трите му попадения бяха страхотни, но не и без помощта на вратаря Михаил Иванов. Той първо откри резултата още в петата минута, когато с параболичен удар отляво прехвърли Иванов. След това в 36-ата покачи на 4:0 с шут почти от центъра, а в 55-ата с нов далечен изстрел принуди стража да избие топката в собствената си врата.

Другите три попадения бяха дело на Атанас Илиев в 7-ата минута, изработилия първите два гола Борислав Балджийски и резервата Янко Ангелов в самия край. Освен това Балджийски нацели и греда.

Гостите пък изпортиха дузпа в самия край на първата част. Хрсито Иванов се хвърли в правилния ъгъл и уверено парира шута на Алекс Колев от бялата точка. Четвърт час преди края трагичната игра на пловдивчани беше белязана с изпускането на нерви от страна на Йордан Христов. Капитанът извърши нарушение, което му донесе втори жълт картон и напусна терена.

В класирането Монтана вече има четири точки и оглави "А" група преди изиграването на останалите срещи. "Ботев" е осми с 1 точка.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК

МОНТАНА - "БОТЕВ" (ПД)
  6:0
1:0 Иван Минчев (5), 2:0 Атанас Илиев (7),
3:0 Борислав Балджийски (14), 4:0 Иван Минчев (36),
5:0 Иван Минчев (55), 6:0 Янко Ангелов (90)
Монтана
, ст. "Огоста"
Съдия: Георги Димитров

МОНТАНА: 1. Христо Иванов, 26. Йордан Тодоров (smqna.jpg 71 - 22. Сергей Георгиев), 15. Георги Ангелов jalt.jpg, 3. Иван Михов, 6. Христофор Хубчев, 5. Асен Георгиев, 17. Георги Пашов, 20. Борислав Балджийски topka.jpg, 25. Станислав Генчев (73 - 18. Янко Ангелов topka.jpg), 8. Иван Минчев topka.jpg topka.jpg topka.jpg, 9. Атанас Илиев topka.jpg (smqna.jpg 60 - 77. Здравко Лазаров)
Резерви: 33. Ивайло Василев, 18. Янко Ангелов, 21. Християн Попов, 16. Владимир Мичев, 77. Здравко Лазаров, 22. Сергей Георгиев, 19. Матей Поплатник
Треньор: Ферарио Спасов

"БОТЕВ" (ПД): 89. Михаил Иванов, 6. Даниел Златков, 22. Пламен Николов, 11. Йордан Христов jalt.jpg 4erven.jpg, 24. Лазар Марин, 88. Милен Гамаков (smqna.jpg 63 - 39. Димитър Алексиев), 17. Лъчезар Балтанов, 20. Николас Варела, 96. Даниел Генов (77 - 28. Филип Филипов) , 8. Божидар Васев, 9. Александър Колев (smqna.jpg 63 - 4. Владимир Айтов)
Резерви: 21. Мартин Димитров, 28. Филип Филипов, 4. Владимир Айтов, 18. Радослав Терзиев, 88. Християн Казаков, 45. Наско Милев, 39. Димитър Алексиев
Треньор: Петър Пенчев