Цветана Пиронкова загуби с 2:6, 6:3, 6:7 от Урсула Радванска (Полша) в среща от 1/4-финалите и отпадна от турнира в Истанбул. Българката преодоля рускинята Маргарита Гаспарян и японката Куруми Нара в първите си два мача, но днес загуби от Радванска в първия мач помежду им досега.

Първият сет започна отлично за Пиронкова, която проби Радванска и поведе с 2:0, но след това допусна спад в играта и и загуби първия сет с 2:6.

Вторият сет също започна страхотно за българката, която също се отпусна в края, но при 5:0 в своя полза, позволи на Радванска да стигне само до 6:3.

Третият сет започна с 6 пробива, след което Радванска и Пиронкова взеха сервис геймовете си. Българката направи решителен пробив за 5:4, но не издържа в решителния момент и допусна равенство за 5:5. Пиронкова направи нов решителен удар по Радванска с пробив за 6:5, но отново допусна пробив при свой сервис за 6:6. В тайбрека Радванска поведе с 5:0, след което с много трудности го взе със 7:5.

На полуфинал, Радванска ще спори с победителката от двубоя Роберта Винчи - Магдалена Рибарикова.