Реал (Мадрид) спечели австралийското издание на International Champions Cup след победа над Манчестър Сити с 4:1.

Пред почти 100 хиляди зрители в Мелбърн "белите" набързо поведоха с 3:0 над "гражданите" с попадения на Карим Бензема (21'), Кристиано Роналдо (25') и Пепе (44') в рамките на 23 минути. В продължението на първата част Яя Туре се разписа на 3:1 и донякъде запази интригата за втората част. В последвалото полувреме двата тима извършиха куп промени, а Реал вкара четвърти гол (Денис Черишев 73') и оформи крайния резултат.

Испанците финишират като първенци с 4 точки от два двубоя, следват Рома с 3 и Манчестър Сити с 2, с което печелят първи трофей при новия си наставник Рафаел Бенитес.

През следващата седмица Реал ще играе и в азиатското издание на International Champions Cup, където среща италианските Интер (27 юли) и Милан (30 юли).