Скромният малтийски Биркиркара беше на път да поднесе голямата сензация във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Тимът на италианския треньор Джовани Тедеско отпадна драматично от Уест Хям след лотарията на дузпите  с 3:5. Редовното време завърши 1:0.

"Чуковете" дойдоха на Рицарския остров с крехък аванс от 1:0 в първата среща. Домакините започнаха агресивно и още в 15-ата минута поведоха след гол на ветерана Фабрицио Миколи. Нападателят довкара в мрежата шут на бразилеца Лулу, който беше първоначално спасен от вратаря Адриан.

Лондончани, водени от хърватския специалист Славен Билич, останаха с човек по-малко секунди преди почивката. Тогава Енеа Жорги (Албания) изгони пресилено централния защитник Джеймс Томкинс.

После реферът подмина нарушение за дузпа в полза на Уест Хям. Така се стигна до продължения, в които гол не падна. В 107-ата минута аржентинският защитник на Биркиркара Маурисио Мацети получи втори жълт картон и изравни числения състав на терена.

Стигна се обаче до драмата на дузпите, при които по-здрави излязоха нервите на гостите от Лондон. Нобъл, Мауро Сарате, Аарън Кресуел, Джоуи О'Брайън и Диего Пойет реализираха. Фатална за Биркиркара се оказа третата дузпа, пропусната от Вуканац. 29-годишният сърбин стреля мощно над гредата и осигури класирането на Уест Хям в следващата фаза.