Хайдук (Сплит) се класира за за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Хърватския гранд победи словенския Копер с 4:1 на реванша от втория етап на турнира и продължава напред с общ резултат 6:4. Киш откри още във 2-ата минута за домакините, а бразилецът Джеферсон покачи на 2:0 в 40-ата. Палчич върна едно попадение секунди преди почивката, но през второто полувреме Хайдук имаше пълно надмощие и се добра до още две попадения. Вкараха ги Чакташ (62) и Маглика (69).

Швейцарският Тун пък елиминира трудно израелския АПОЕЛ Беер Шева след успех с 2:1 на реванша и 1:1 край Светите земи. В герой за домакините се превърна португалецът Нелсон Ферейра, който вкара и двата гола в 40-ата и 72-ата минута. Нигериецът Огу (6) се разписа за гостите, които играха от 20-ата минута с човек по-малко. Защитникът Цедек беше изгонен заради грубо нарушение.