Със загуба 2:4 приключи контролата на Челси с Ню Йорк Ред Булс, част от турнира International Champions Cup.

"Сините" на Моуриньо показаха сериозни проблеми в отбрана особено през втората част, макар двубоят да започна добре за тях с гола на Лоик Реми в 26-ата минута.

Ню Йорк Ред Булс стигна до изравняване след грешка на Джон Тери, а Франклин Кастеланьос вкара за 1:1 в 57-ата минута. Голмайсторът беше замесен и във второто попадение за нюйоркчани, след като Тейлър Адамс превърна негово центриране гол в 70-ата минута.

Между 73-ата и 77-ата минута двата тима си размениха три гола, а два от тях отново бяха във вратата на гостите от Лондон. Шон Дейвис се разписа два пъти, а за Челси вкара Еден Азар.

Отборът на Моуриньо не е получавал 4 гола от края на януари, когато загуби от Брадфорд с 2:4 за ФА къп. Тогава "сините" отново показаха слабости през втората част, в която съперникът вкара три от попаденията си.