Барселона започна с победа участието си на International Champions Cup. Без звездите Леонел Меси и Неймар каталунците се наложиха с 2:1 над Лос Анджелис Галакси. Срещата се игра на „Роуз Боул“ в Пасадена (Калифорния).

На трибуните имаше 93 226 зрители, повечето подкрепящи Барселона. Тази посещаемост е рекордна в САЩ за футболен мач с участието на отбор от МЛС. Роби Кийн и Стивън Джерард започнаха титуляри за Лос Анджелис Галакси, но през второто полувреме бяха сменени.

Суарес откри резултата точно преди почивката, но се видя, че преди гола си пое топката с ръка. Серхи Роберто вкара второто попадение за Барселона в 56-ата минута. Томи Майер беше точен за домакините в добавеното време, когато с глава засече центриране на Мика Вайринен от корнер.