Манчестър Сити победи Рома с 5:4 след дузпи в мач от летния приятелски турнир Интернешънъл Къп. В редовното време двата тима завършиха наравно 2:2. Двубоят се игра в Мелбърн (Австралия), като и двамата треньори използваха по около двайсетина футболисти.

Още в 3-ата минута новото попълнение на Сити Рахийм Стърлинг откри резултата. Той изскочи зад защитата и с удар по земя прати топката във вратата на Де Санктис. Миралем Пянич обаче изравни още в 8-ата минута с топовен и много красив шут извън наказателното поле. В 51-ата минута нигериецът Ихеначо, който бе титуляр в атаката на Сити, реализира за 2:1. В 87-ата минута Адам Ляич изравни за крайното 2:2 в редовното време.

При дузпите Александър Коларов и Сейду Думбия пропуснаха за двата тима при първите пет опита. Така се стигна до още по едно изпълнение. Хорсфийлд бе точен за Сити, но Сейду Кейта не успя да преодолее Харт, който улови удара му.

РОМА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:2
0:1 Рахим Стърлинг (3), 1:1 Миралем Пянич (8), 1:2 Ихеначо (51), 2:2 Адам Ляич (87)