С гол на Сергей Петров в 83-ата минута Краснодар победи Амкар (Перм) с 1:0 в мач от първия кръг на руското първенство. Домакините не успяха да зарадват бившия си футболист Захари Сираков, за който днешният ден бе много специален. На почивката на срещата клубът официално обяви, че сектор 14 се посвещава на българския бранител. Сираков игра за Амкар от февруари 2004 година до края на миналия сезон.

За Амкар обаче бе много трудно да устиска бронзовия медалист от миналата година, след като още в 13-ата минута Александър Прудников получи втори жълт картон и беше изгонен. Това усложни задачите на на отбора, за който пълни игрови минути записаха българите Георги Пеев и Петър Занев. Гостите също останаха с човек по-малко, но чак в 70-ата минута. Тогава принудително, също заради втори жълт картон, терена напусна Юрий Газинский.

Благодарение на успеха Краснодар е трети с три точки. Нулевият актив пък нареди Амкар на 13-ата позиция.