Берое и Монтана изненадващо завършиха 0:0 в мач от 1-ия кръг на българската "А" група. Евроучастникът срещу новака, Петър Хубчев срещу своя бивш съотборник в Ловеч Ферарио Спасов, това беше интригата тази вечер на стадиона под Аязмото. В крайта сметка по-доволни си тръгнаха гостите. В герой на мача се превърна вратарят на Монтана Христо Иванов, който с намесите си буквално отчая футболистите на съперника.

Дебют за старозагорци записа Стивън Петков. Юношата на „Левски” дълго време беше извън терена заради обвинения в „черно тото”.

Срещата започна с натиск на евробоеца. Оше във 2-ата минута Георги Божилов получи топката в коридор между двама противници, но не успя да си я поведе по най-добрия начин и тя попадна директно в стража Христо Иванов. В 22-ата минута Стивън Петков свали топката с гърди на Спас Делев. Щурмовакът стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 36-ата минута плътен изстрел на Божилов бе насочен в долния десен ъгъл на вратата, но Христо Иванов улови. В ответната атака Борислав Балджийски се озова на чиста голова позиция, получавайки топката на границата на пеналта, но изстрелът му бе неутрализиран от Благой Макенджиев.

Секунди по-късно отново халфът направи невероятен пропуск, след като получи топката отново на удобна голова позиция, преодоля и стража, излезе сам срещу опразнената врата, но стреля в аут. В ответната атака Елиаш нахлу отдясно в наказателното поле и пусна по земя към Петков, който пропусна към Делев, а щутът на крилото премина встрани от целта.

След почивката сценарият се повтори. По-активни бяха домакините, но и гостите контраатакуваха опасно. Резервата Жуниор Мапуку получи топката пред наказателното поле на гостите, финтира двама бранители на Монтана и стреля между тях, но Христо Иванов улови. После вратарят спаси удари на Делев, Иванов и Божилов.

В 77-ата минута активният Мапуку проби отдясно и стреля от малък ъгъл, а Иванов отново се намеси перфектно, за да запази точката за своя тим.

БЕРОЕ - МОНТАНА 0:0

Срещата по минути - ТУК
БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 6.Иво Иванов, 24.Венцислав Василев, 28.Веселин Пеневjalt.jpg, 3. Владимир Зафиров, 20.Неманя Милисавлевич (smqna.jpg65 - 11. Антон Огнянов), 21.Елиаш, 27.Игор Джоман (smqna.jpg71 - Иван Коконов), 14.Георги Божилов, 77.Спас Делев, 73. Стивън Петков (smqna.jpg46-10. Жуниор Мапуку)
Резерви:
23.Илко Пиргов, 4.Венелин Филипов,15. Георги Динков, 9. Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев

montana.jpgМОНТАНА: 1. Христо Иванов, 6. Христофор Хубчев jalt.jpg, 26. Йордан Тодоров (smqna.jpg80 - 22. Сергей Георгиев), 3. Иван Михов, 5. Асен Георгиев, 17. Георги Пашовjalt.jpg, 15. Георги Ангелов, 11. Борислав Балджийски, 25. Станислав Генчев (smqna.jpg90 - 18. Янко Ангелов), 8. Иван Минчев, 9. Атанас Илиев (smqna.jpg69 - 19. Матей Поплавник)
Резерви: 33. Ивайло Василев, 21. Християн Попов, 14. Любомир Генчев, 77. Здравко Лазаров
Треньор: Ферарио Спасов