Носителят на Купата на България Черно море се спаси от загуба при гостуването си на Пирин с гол в добавеното време на Матиас Курьор. Срещата в Благоевград от първия кръг на новия сезон в „А” група завърши при резултат 1:1. Мартин Тошев реализира за завърналите се в елита „орлета, но Курьор, който наказа и „Левски” на финала за Купата в Бургас, успя да прониже вратата на домакините в края.

Първото полувреме премина при поделено надмощие. „Моряците” можеха да излязат напред в резултата още в началните минути, но стражът Костов спаси удар от близко разстояние на Вареа. Малко по-късно Симеон Райков изстреля бомба към вратата на Пирин, но топката профуча над гредата.

„Орлетата” на Неделчо Матушев отвърнаха с удар в гредата на Мартин Тошев и опасен изстрел на Тасев.

През второто полувреме играта се оживи. Още не бяха изминали 10 минути, когато Пирин излезе напред в резултата. Тони Тасев показа технична игра на дясното крило, справи се с бранител и би към вратата на гостите, но Китанов отби с ръка. Топката попадна в Мартин Тошев, който я прати в опразнената мрежа – 1:0
.
Окрилени домакините натиснаха своя съперник следващите минути и бяха близо до втори гол.

Възпитаниците на Никола Спасов се окопитиха и на свой ред организираха няколко опасни атаки. При една от тях Курьор тресна напречната греда, а Бурабия на два пъти също бе много близо до изравнително попадение.

В последните минути Черно море организира натиск, който даде нужния резултат. Матиас Курьор бе изпуснат от отбраната на Пирин, получи добър пас и прониза вратаря Костов за крайното 1:1.

Пирин (Благоевград) - Черно море 1:1
1:0 Мартин Тошев (55), 1:1 Матиас Курьор (90+2)

Срещата по минути - ТУК!

pirin.JPG
Пирин:
76.Красимир Костов, 33.Емил Виячкиjalt.jpg, 21.Александър Башлиев, 5.Алекснадър Дюлгеров, 22.Богомил Дяков, 24.Антон Костадинов, 16.Венцислав Бенгюзов (smqna.jpg82- 8.Юлиян Попев), 17.Илия Карапетров(smqna.jpg71-11.Маркиньос), 10.Мартин Тошевtopka.jpg(smqna.jpg76- 8.Антонио Хаджииванов), 7.Тони Тасев, 19.Благой Наков
Резерви: 12.Веселин Ганев, 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 8.Юлиян Попев, 9.Тодор Траянов, 11.Маркиньос, 8.Антонио Хаджииванов
Треньор: Неделчо Матушев

Черно море:
33.Георги Китанов, 4.Михаил Венков, 5.Стефан Станчев, 23.Мамуту Кулибали, 84.Тодор Паланков, 18.Марчин Бургхард, 10.Марк Клокjalt.jpg (smqna.jpg65-3.Даниел Георгиев), 21.Мехди Бурабия, 13.Симеон Райков (smqna.jpg57-77.Андреас Васев), 19.Матиас Курьорtopka.jpg, 14.Хуан Мануел Вареаjalt.jpg(smqna.jpg53- 11.Живко Петков)
Резерви: 40.Александър Чанович, 15.Траян Траянов, 23.Жиньо, 3.Даниел Георгиев, 7.Бекир Расим, 77.Андреас Васев, 11.Живко Петков
Треньор: Никола Спасов