Големият Люпко Петрович, който се завърна начело на Литекс, изнесе урок по футбол на своя колега от Лудогорец Бруно Рибейро. Срещата от първия кръг в „А” група между двата тима приключи с победа на „оранжевите” с 2:0 с изключително красиви попадения на Данило Асприля и Диого Виана. Това бе най-малкото, с което се разминаха шампионите. Литекс пропиля още няколко чисти положения, а съдията не отсъди чиста дузпа за тима.

Срещата завърши с 9 жълти картона, един червен на Диого Виана и изгонване на Люпко Петрович от резервната скамейка.

Двубоят започна с масиран натиск на домакините, които на два пъти можеха да излязат напред в резултата още до 20-ата минута. Пропуски направиха обаче Асприля и Кристиан Малинов. Отново колумбийскитя нападател бе близо до гол малко по-късно, но се подхлъзна и ударът му мина покрай вратата.

Все пак в 26-ата минута Литекс заслужено излезе напред в резултата. Данило Асприля направи за смях защитата на Лудогорец, като премина близо 50 метра с топката. Острието на ловчанлии преодоля четирима футболисти на разградчани, достигна до наказателното поле и с удар по земя в далечния ъгъл направи безпомощен Владислав Стоянов – 1:0.

Йонсен имаше възможност да удвои преднината на Литекс, но ударът му с глава бе избит с мъка от стража на разградчани.
Лудогорец се окопити и на свой ред опита да стигне до гол. Удари на Ангуло и Препелица обаче не намериха вратата и на почивката резултатът бе непроменен.

Първите 15 минути на второто полувреме не промениха картината на терена. Литекс атакуваше опасно, като Йонсен на два пъти бе близо до гол, като само късметът спаси Лудогорец от инкасиране на ново попадение.

Съдията Станислав Тодоров пък не отсъди чиста дузпа за ловчанлии в 55-ата минута. Йонсен бе изблъскан в гръб в наказателното поле от Моци, но не последва сигнал на рефера.

Съдията си навлече гнева на Люпко Петрович малко по-късно, когато сръбският специалист го репликира. Тодоров обаче взе решение да изгони треньора на Литекс от скамейката.

В последните минути домакините се прибраха да бранят победата, докато Лудогорец тръгна да изравнява резултата. „Оранжевите” обаче организираха опасни контраатаки и бяха близо до втори гол.

Такъв в крайна сметка падна в 86-ата минута, когато Диого Виана с техничен далечен фалцов удар направи безпомощен Стоянов и оформи крайното 2:0 за Литекс. Нападателят обаче съблече фланелката си и получи втори жълт картон. Така той не успя да завърши мача, а и ще пропусне гостуването на "Левски", което е на 25 юли от 21:00 часа. На следващия ден Лудогорец пък гостува на носителя на Купата на България Черно море.

Литекс – Лудогорец 2:0
1:0 Данило Асприля (26), 2:0 Диого Виана (86)

Срещата по минути - ТУК!

lit.jpgЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горановjalt.jpg, 5.Рафаел Перес, 4.Пламен Гълъбов, 16.Страхил Попов, 10.Хенри Делгадо (smqna.jpg57-88.Никола Колев), 93.Петрос Бумалjalt.jpg, 15.Кристиан Малинов, 77.Арсенио Нунеш (smqna.jpg69- 7.Диого Вианаjalt.jpgtopka.jpg4erven.jpg), 70.Данило Асприляtopka.jpg, 11.Бьорн Маарс Йонсен (smqna.jpg79-4.Красимир Станоев)
Резерви: 12.Александър Конов, 3.Антон Недялков, 19.Румен Руменов, 88.Никола Колев, 4.Красимир Станоев, 7.Диого Виана, 73.Милчо Ангелов
Треньор: Люпко Петрович

22.JPGЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 16.Браян Ангулоjalt.jpg, 15.Александър Александровjalt.jpg, 27.Козмин Моциjalt.jpg, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяковjalt.jpg, 30.Андрей Препелица (smqna.jpg60- 88.Вандерсон), 93.Върджил Мисиджан, 92.Джоди Лукоки (smqna.jpg68-11.Жуниор Кишада), 17.Цветелин Чунчуковjalt.jpg, 84.Марселиньоjalt.jpg
Резерви: 26.Милан Борян, 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе, 8.Лукас Саша, 11.Жуниор Кишада, 7.Михаил Александров, 4.Сисиньо
Треньор: Бруно Рибейро