Реал (Мадрид) загуби първата си лятна контрола в първия двубой на новия си наставник Рафаел Бенитес начело на тима.

"Белите" паднаха с 6:7 след дузпи от Рома (0:0 в редовното време) в среща от  International Champions Cup.

Двубоят се игра в Австралия на 100-хилядния "Мелбърн Крикет Граунд", а зрителите не видяха гол в редовното време, въпреки наличието на играчи като Тоти (до 33-ата минута), Кристиано Роналдо (до 45-ата минута) и Бейл (до 56-ата минута) на терена.

Срещата бе дебют за наставника на испанците Рафаел Бенитес, който заложи и на много млади играчи. Един от тях - Лукас Васкес не показа здрави нерви при дузпите и след като вкара първата, сгреши при седмия удар. След него зад бялата точка застана бившият играч на Барселона Сейду Кейта, който нямаше проблеми и вкара победната дузпа.