Сезон 2015/2016 в „А” група започна с победа на Славия с 3:0 над Локомотив (Пловдив). Двубоят бе първи от първия кръг на надпреварата и се игра на стадиона на „белите” в Овча Купел. Домакините надделяха с две попадения на Ивайло Димитров и едно на Иван Вълчанов. Първият записа името си и като автор на дебютното попадение за новия сезон.

Срещата започна с надмощие на Локомотив (Пловдив), а гостите могат да съжаляват, че не вкараха поне два гола в тази част. На три пъти вратарят на Славия Георги Петков се намесваше решително и не позволяваше на топката да навести мрежата му.

Далеч по-интересно стана през втората част. Отборът на Славия излезе коренно променен и веднага натисна „смърфовете”. Първо Емил Стоев пропиля много чисто положение, а малко по-късно реферът Вихрен Манев не отсъди дузпа за „белите” за нарушение срещу Ивайло Димитров в наказателното поле.

Славия все пак стигна до своето в 68-ата минута, когато Янис Каравельов центрира топката на главата на Димитров, който от 2 метра не сгреши и откри резултата. Не бяха изминали 10 минути, когато „белите” вече се радваха за втори път. Иван Вълчанов се възползва от недобре изчистена топка от Тунчев и простреля Скорчев за 2:0.

Попадението пречупи играчите на Христо Колев, които свалиха окончателно гарда. След няколко грешки на отбраната на Локомотив (Пловдив) се стигна до трето попадение. Манзоро намери много добре Ивайло Димитров, който от точката на дузпата оформи крайното 3:0.

Славия – Локомотив (Пловдив) 3:0

1:0 Ивайло Димитров (68), 2:0 Иван Вълчанов (76), 3:0 Ивайло Димитров (89)

Срещата по минути - ТУК!

СЛАВИЯ:1.Георги Петков, 3.Димитър Пиргов, 6.Живко Атанасов, 25.Цветомир Панов, 87.Диего Фераресо, 10.Янис Карабельов, 5.Франк Мбарга (smqna.jpg88 - 19. Стефан Велков), 20.Петър Атанасов (smqna.jpg77 - 71. Антон Карачанаков), 7.Джереми Манзоро, 23.Емил Стоев (smqna.jpg63- 35.Иван Вълчановtopka.jpg), 14.Ивайло Димитровtopka.jpgtopka.jpg
Резерви: 71.Антон Карачанаков, 13.Maрио Кирев, 77.Мартин Станкев, 19.Стефан Велков, 2.Мартин Дечев, 22.Владимир Семерджиев, 35.Иван Вълчанов
Треньор: Иван Колев

ЛОКОМОТИВ:
1.Теодор Скорчев, 25.Крум Стоянов, 6.Кирил Котев, 3.Александър Тунчев, 71.Пламен Крумовjalt.jpg, 5.Георги Вълчев, 90.Оливие Боне, 27.Димо Бакалов(smqna.jpg72 - 89.Йоан Ласиман) , 19.Димитър Велковски (smqna.jpg65- 21.Бирсент Карагерен), 9.Дани Кикиjalt.jpg, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 12.Александър Витанов, 5.Николай Димитров, 18.Христо Стамов, 21.Бирсент Карагерен, 89.Йоан Ласиман, 16.Айкут Янъков, 10.Александър Якимов
Треньор: Христо Колев