"Левски" спечели с минималното 1:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в последната контрола преди старта на новото първенство. Преди мача се състоя официалното представяне на отбора на "сините" пред феновете им. По трибуните на "Георги Аспарухов" имаше около 1000 привърженици, които аплодираха Стойчо Стоев и 25-те му футболисти

Победата на "Левски" дойде дебютен гол на един от новопривлечените - Джереми де Нойер. Холандският халф отбеляза в 3-ата минута, което се оказа достатъчно за домакините да спечелят. По този начин "сините" прекъснаха серията си от две поражение - 1:2 от руския Волга и 0:2 от Пирин (Благоевград). От петте изиграни контроли това лято "Левски" победи в три - 4:2 срещу Септември (Симитли), 2:1 над Монтана и 1:0 тази вечер срещу Локомотив (Пловдив).

"Сините" започнаха по-активно от "смърфовете" и бързо откриха резултата. В 3-ата минута много активният през цялото време Атанас Курдов направи двойно подаване с Де Нойер, холандецът излезе сам срещу Теодор Скорчев и с удар под плонжа му изпрати топката във вратата на гостите от Пловдив - 1:0.

В 8-ата минута Мартин Камбуров застраши Боян Йоргачевич, който след това още на няколко пъти трябваше да се намесва решително след удари на голмайстора.

"Левски" превъзхождаше съперника и направи множество пропуски. Борислав Цонев с акробатичен изстрел, Курдов на два пъти, Прохазка и Божидар Краев бяха близо до гола преди почивката.

Втората част започна с две чисти положения за "сините". Първо Краев в 51-ата пропусна, а след това и Курдов сам срещу Скорчев не можа да вкара. В 64-ата отново Курдов пропусна, а до края липсваха изгодни голови положения и срещата приключи 1:0.

С тази контрола "сините" загряха за първия мач от "А" група - гостуването на "Ботев" (Пловдив), което е на 18 юли (събота), от 18:30 часа в Коматево. Локомотив (Пловдив) пък започва в петък с гостуване на Славия.

Контролата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ЛОКО (Пд) 1:0
1:0 Джереми де Нойер (3)

"ЛЕВСКИ": 29.Боян Йоргачевич, 25.Сашо Александров, 39.Деян Иванов (65-7.Денис Махмудов), 30.Максимилиан Карнер (57-14.Веселин Минев), 4.Мики Орачев (76-22.Владислав Мисяк), 70.Георги Костадинов (57-21.Радослав Цонев), 8.Джереми де Нойер topka.jpg (76-88.Георги Янев), 15.Роман Прохазка, 18.Борислав Цонев (79-16.Стефан Аличков), 12.Божидар Краев, 9.Атанас Курдов (84-19.Илия Димитров)
Треньор: Стойчо Стоев

ЛОКО (Пд): 1.Теодор Скорчев, 71.Пламен Крумов, 5.Николай Димитров, 3.Александър Тунчев, 25.Крум Стоянов, 90.Оливие Бонев, 7.Георги Вълчев, 89.Йоан Ласиман, 27.Димо Бакалов, 21.Бирсент Карагерен, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 12.Александър Витанов, 19.Димитър Велковски, 22.Ивайло Иванов, 23.Александър Димов, 6.Кирил Котев, 14.Айкут Янъков, 28.Зоран Балдовалиев
Треньор: Христо Колев