„Ботев” (Пловдив) представи отбора си за новия сезон с победа с 5:0 над Септември (Симитли). Пред 3500 свои фенове „канарчетата” показаха добра игра и логично стигнаха до изразителния успех. Алекс Колев и Мариян Огнянов вкараха по два гола, а един добави Християн Казаков.

Домакините отбелязаха само един гол през първата част, но през втората забиха четири попадения за 11 минути.

Преди двубоя под бурните аплодисменти на феновете бе представен състава за сезона. 25 футболисти излязоха от тунела под овациите на „бултрасите”: Михаил Иванов, Мартин Димитров, Валентин Галев, Йордан Христов, Пламен Николов, Даниел Златков, Филип Филипов, Божидар Васев, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Николас Варела, Даниел Генов, Алекс Колев, Владимир Айтов, Християн Казаков, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Димитър Алексиев, Милен Гамаков, Станислав Дрянов, Серкан Юсеин, Валентин Томов, Георги Купенов, Никола Марин, Наско Милев.