България се класира за финала на втора дивизия на Световната лига, след като победи Белгия с 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:20). Полуфиналната среща се игра пред 5000 екзалтирани фена в зала „Конгресна” в Двореца на културата и спорта във Варна. Така на финала в събота от 20:40 часа тимът на Пламен Константинов ще се изправи срещу победителя от срещата между Франция и Аржентина.

Владимир Николов бе над всички с 22 точки, а Тодор Алексиев и Николай Николов добавиха по 16. Виктор Йосифов завърши срещата с 12. Йосифов и Николай Николов бяха непробиваеми и направиха съответно 6 и 5 успешни блока.

Ники Николов изстрелваше истински бомби от сервис и записа цели шест аса.

За Белгия Сам Деру се отчете с 14 точки, а 11 добави Герт ван Вале.

Първи гейм
Белгия влезе по-добре в двубоя и поведе с три точки на първото техническо прекъсване. В тези моменти гостите показа много добра игра на блокада, което затрудни нашата атака. Постепенно волейболистите на Пламен Константинов започнаха да изравняват играта и да наваксват. Резултатът бе изравнен при 19:19, след отлични атаки на Владо Николов и Тодор Алексиев.

Верхийс даде отново две точки преднина на съперника. При 24:23 в полза на Белгия Андрей Жеков застана на сервис, но сгреши и геймът бе за съперника – 23:25.

Втори гейм
Коренна промяна в играта на България през тази част. Играчите на Пламен Константинов влязоха пределно мобилизирани и набързо натрупаха преднина от 5 точки – 11:6. Николай Николов заби два поредни аса, а Владимир Николов и Тодор Алексиев бяха неудържими. При второто техническо прекъсване преднината на България бе повече от убедителна – 16:9.

До края на гейма белгийците бяха безпомощни при атаките на Николай Николов и Владимир Николов, а блокадата ни заработи отлично. Без никакви проблеми България изравни резултата в геймовете след 25:14.

Трети гейм
България тръгна ударно в тази част и дръпна с 5:1. Ники Николов и Виктор Йосифов бяха най-дейни в тези моменти, а волейболистите ни продължиха да увеличават преднината си. Два поредни успешни атаки на Владо Николов дадоха преднина от 7 точки при втората техническа пауза.

До края на гейма нашите отново не дадоха много шансове на Белгия и логично обърнаха изцяло развоя в своя полза след 25:18.

Четвърти гейм
Белгия започна силно частта и дръпна с 4:0, след отлични атаки на Деру и Д’Хълст. Волейболистите ни стигнаха до изравняване при 7:7, след успешен пайп на Владо Николов. Николай Николов пък продължи с бомбените сервиси, които затрудняваха максимално Белгия.

Съперникът ни отново излезе напред с две точки, които обаче бяха стопени след второто техническо прекъсване. Постепенно България наложи волята си и натрупа преднина, която нямаше как да бъде стопена – 23:19. До края волейболистите не сбъркаха при атаките си и двубоят приключи след 25:20 в последният гейм.