Румънският Ботошани, където играят Пламен Илиев и Радослав Димитров, се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. Тимът успя да победи с 3:1 като гост грузинския Цхинвали и с общ резултат 4:2 продължава напред.

Пламен Илиев беше титуляр и тази вечер, като пусна само едно попадение, вкарано му от дузпа. Защитникът Радослав Димитров пък остана на пейката, а любопитното беше, че главен рефер на двубоя бе Николай Йорданов.

Дан Роман се разписа в 6-ата и 59-ата минути, за да даде аванс на Ботошани, Варлам Киласоня върна един гол от дузпа в 65-ата, но само три минути по-късно Батин реализира и трети гол за румънския тим.

Двата отбора играха доста време в намалени състави - в 38-ата минута Ника Катчарава бе изгонен от състава на домакините, а в 49-ата Флорин Пламада също получи червен картон от Николай Йорданов.

Във втория квалификационен кръг в Лига Европа Ботошани ще спори с полския Легия (Варшава).