Невероятен малшанс преследва Лудогорец и Зенит в днешната контрола между двата тима. Първо срещата беше прекъсната заради група патици, а две минути преди края на първото полувреме при резултат 0:0 пороен дъжд започна да вали над Щтегерсбах и съдията на двубоя първо временно спря мача, а след това обяви и край на контролната среща.

Треньорите на двата тима – Бруно Рибейро (Лудогорец) и Андре Вияш Боаш (Зенит), използваха това, за да си поговорят. За двамата специалисти се знае, че са ученици на мениджъра на Челси Жозе Моуриньо.

Това беше последната контрола на Лудогорец по време на подготовката в Австрия. Преди днешната среща бяха записани победи над Краснодар и Университатя (Крайова) и загуби от Локомотив (Москва) и Спарта (Прага). Както и вчерашната среща с чешкия гранд, и днес на трибуните беше собственикът на българския шампион Кирил Домусчиев.