"Левски" записа втора поредна загуба в контролите, след като отстъпи с 0:2 на Пирин (Благоевград) в Самоков. В предишната си проверка "сините" паднаха от руския Волга, а следващата и последна контрола е в събота срещу Локомотив Пловдив от 20:00 часа. Тогава "Левски" ще представи официално отбора си за новия сезон на стадион "Георги Аспарухов".

Головете за Пирин днес реализираха Мартин Тошев още в 3-ата минута и Антонио Хаджииванов в 71-ата. Представянето на "орлетата" в подготовката продължава да бъде почти перфектно. Тимът записа пета победа, като има само едно равенство в контролите.

Треньорът на "Левски" Стойчо Стоев днес имаше на разположение доста повече играчи включително всички нови попълнения до момента. Дебют записаха защитникът Максимилиан Карнер, Джереми де Нойер, Георги Костадинов и Денис Махмудов, а кипърецът Константину отново бе на терена.

Още в 3-ата минута защитата на "Левски" сбърка и позволи на Мартин Тошев да прати топката във вратата за 1:0. Последваха две възможности пред Мартин Тошев, но в 10-ата минута не успя да засече топката след центриране отдясно, а в 14-ата го направи, но стреля в аут. Отново пред Курдов се откри най-добрата възможност в края на полувремето, но вратарят Костов изби топката в корнер.

През второто полувреме "сините" бяха по-активни вече в обновен състав. На полувремето Стойчо Стоев извърши доста смени, но и новите не успяха да стигнат до голови положения. Пирин играеше на контраатаки и при една от тях Мартин Тошев можеше да вкара втори гол, но не намери целта. В 71-ата минута Пирин поведе с 2:0. Футболистите на "Левски" сбъркаха в средата на терена, Антонио Хаджииванов нахлу отдясно в наказателното поле и въпреки два шпагата на противници със силен удар прати топката във вратата на "сините".

Двубоят по минути с БЛИЦ
3 - topka.jpg ГООЛ за Пирин, голмайстор Мартин Тошев. Бившият нападател на ЦСКА се възползва от грешка в защитата на Левски и вратаря Боян Йоргачевич
10 - центриране на Краев отдясно, Курдов не успя да стигне до топката в наказателното поле
14 - първи по-сериозен удар за "Левски", Курдов с глава, но не е точен
28 - Вратарят на Пирин Костов изрита една топа в тялото на Краев, но после тя се върна в ръцете му