Гибралтар – най-слабата футболна държава в Европа, може да се похвали със сензационно постижение. Шампионът на страната Линкълн Ред Импс се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Това стана факт, след като „червените дяволчета“ победиха с 2:1 андорския Санта Колома като гост и то след обрат, а първата среща преди седмица завърши при нулево равенство. Илдефонс Лима даде аванс на домакините в 44-ата минута, но четири минути след почивката роденият в Англия Антони Бардон изравни.

Нападателят Лий Каскиаро, който работи като полицай, вкара историческия победен гол за Линкълн Ред Импс в 64-ата минута. Така „червените дяволчета“ се класираха за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще играе срещу датския Мидтиланд.

Гибралтар за втора година има свои представители в евротурнирите. През миналото лято Линкълн Ред Импс отпадна в първия квалификационен кръг на Шампионската лига след равен (1:1) и загуба (2:5) от фарьорския Торсхавн. Колидж Юропа пък беше елиминиран в първия кръг на Лига Европа след две загуби (0:3 и 0:1) от лихтенщайнския Вадуц, а през тази година стартира в същия турнир с тежко поражение с 0:6 от Слован (Братислава).