Българският национал Ивелин Попов продължава със силните си изяви за Спартак (Москва). Халфът, когото „червено-белите“ през това лято привлякоха от Кубан (Краснодар), се отличи са асистенция за единствения гол при победата над германския Фрайбург.

Денис Давидов вкара единствения гол в мача в 55-ата минута след комбинация, преминала през Куинси Проумс и Ивелин Попов. Фрайбург можеше да открие резултата в 30-ата минута, но вратарят на Спартак Артьом Ребров спаси дузпа, изпълнена от Нилс Петерсен.

Ивелин Попов започна като титуляр за тима на Дмитрий Аленичев, а в 72-ата минута отстъпи мястото си на Джано Ананидзе. От началото на лятната подготовка до днешния мач българският национал имаше два гола и една асистенция. Той се разписа веднъж и подаде за гол при успеха с 12:0 над австрийския Дорнбирн, а след това реализира единственото попадение за Спартак при поражението с 1:2 от швейцарския Люцерн.