Новакът в „А“ група Монтана завърши 1:1 в контролна среща с руския Волга (Нижни Новгород), играна в Правец.

Руският тим откри резултата още в 5-ата минута, когато Иля Кухарчук излезе сам срещу Христо Иванов и прати топката в мрежата. Малко след това Андрей Козлов прати топката в гредата, а Петров от чисто положение би край вратата.

Монтана опита да върне попадението още преди почивката, но Борислав Балджийски, Христофор Хубчев и Иван Минчев не успяха да уцелят вратата на Волга.

През второто полувреме Ерик Почански на два пъти излезе срещу вратаря Нигматулин, но не успя да го преодолее. Асен Георгиев също пропусна от чиста позиция. Той обаче се разписа за изравнителното попадение в 85-ата минута, когато с шпагат засече центриране на Любомир Генчев.

Йордан Георгиев-Паро, Сергей Георгиев и бразилецът Дамъс не играха в срещата заради леки контузии. Халфът Владимир Мичев не взе участие в двубоя заради настинка.

В следваща си контрола в събота (11 юли) тимът на Ферарио Спасов ще приеме Витоша (Бистрица) в Монтана. Това ще бъде официалното представяне на отбора преди началото на сезона в „А“ група.

Съставът на Монтана: Христо Иванов, Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Станислав Генчев, Йордан Тодоров, Георги Ангелов, Матей Поплатник, Иван Минчев, Борислав Балджийски (Християн Попов, Янко Ангелов, Здравко Лазаров, Ерик Почански, Любомир Генчев, Атанас Илиев)