Поставеният под номер 23 хърватин Иво Карлович победи 13-ия поставен Жо-Вилфред Цонга от Франция със 7:6 (3), 4:6, 7:6 (2), 7:6 (9) в среща от третия кръг на "Уимбълдън". Гигантът от Балканите, както наричат Карлович заради неговите 211 сантиметра, направи 41 аса и това се оказа решаващо за победата му.

Цонга не загуби нито веднъж подаването си в мача, но въпреки това трябваше да се примири с поражението. Мачът продължи 2 часа и 51 минути, а французинът е елиминиран за трета поредна година преди четвъртфиналите на "Уимбълдън", където на два пъти бе полуфиналист - през 2011 и 2012 година.

В трети пореден мач Карлович записва повече от 40 аса. В първите два кръга 36-годишният хърватин заби съответно 42 и 53. За три мача той вече има 136 аса и е на 77 от рекордните 216 за турнира на сънародника си Горан Иванишевич.

Хърватинът ще е следващият противник на шампиона от 2013 година Анди Мъри, ако британецът се справи с италианеца Андреас Сепи.