Шампионът на България Лудогорец допусна първа загуба в контролните си срещи преди началото на новия сезон. Разградчани претърпяха поражение от руския Локомотив (Москва) с 0:2, като срещата се игра в Австрия. Алексей Миленчук и Петър Шкулетич отбелязаха попаденията за руския тим.

Срещата бе равностойна, като и двата тима създадох немалко положения. Локомотив обаче бе по-остър в офанзивните си действия и логично стигна до успеха. Неофициален дебют за Лудогорец направиха Джоди Лукоки и Андрей Препелица.

Миранчук откри резултата в 39-ата минута, когато си пое топката и с прецизен удар я прати в мрежата на Владислав Стоянов.

В 65-ата минута носителят на Купата на Русия удвои преднината си. Шкулетич премина Георги Терзиев и с диагонален удар прониза резервния страж Георги Аргилашки.

До края Лудогорец опита да направи загубата си почетна, но нямаше успех.

Следващата проверка на тима на Бруно Рибейро е на 7 юли срещу Спарта (Прага).

Лудогорец - Локомотив (Москва) 0:2
0:1 Алексей Миленчук (39), 0:2 Петър Шкулетич (65)

Съставът на Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Александър Александров, Козмин Моци, Браян Ангуло, Лукас Саша, Светослав Дяков, Михаил Александров, Александър Василев, Марселиньо, Жуниор Кишада
Резерви: Милан Борян, Георги Терзиев, Преслав Петров, Андрей Препелица, Вандерсон, Джоди Лукоки, Цветелин Чунчуков