Новакът в „А“ група Монтана спечели с 2:1 контролната среща със Спартак (Плевен), която се игра в Правец. Двубоят започна с 45 минути по-късно заради закъснение на съдийската бригада от Етрополе.

Тимът на Ферарио Спасов откри още в 4-ата минута. Йордан Тодоров проби по дясното крило и центрира към Атанас Илиев, който се разписа с глава. В 20-ата минута Спартак успя да изравни резултата. Монтана стигна до победното попадение две минути преди края, когато Сергей Георгиев се разписа след нова асистенция на Тодоров.

Монтана първо полувреме: Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Станислав Генчев, Йордан Тодоров, Борислав Балджийски, Матей Поплавник, Атанас Илиев, Любомир Генчев.
Монтана второ полувреме: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Иван Михов, Християн Попов, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Владимир Мичев, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, Иван Минчев, Дамъс.