Новакът в „А” група Пирин (Благоевград) победи Септември (Симитли) с 3:1 в контролна футболна среща, играна в Крупник. С тази проверка приключи подготвителният лагер на „орлетата“ в Банско и след мача те се прибраха в Благоевград.

Двубоят започна с неприятен инцидент, който доведе до съмнения за счупена скулата на футболиста на Септември Костадин Марков. Той се сблъска неволно с Мартин Тошев и напусна терена.

Тошев пък вкара гол малко по-късно, с който откри резултата. Нападателят засече отблизо центриране на Стилиян Николов и вкара топката в мрежата на Септември. В 50-та минута Димитър Благов с точен удар от 10-ина метра покачи на 2:0. В 62-та минута Антонио Хаджииванов, който току що бе влязъл в игра, буквално с първото докосване до топката направи резултата класически.

Почетния гол за Септември вкара в 78-та минута Даниел Гогов.