Берое и Литекс стартираха снощи участието си в Лига Европа. В мач от първия квалификационен кръг тимът на Петър Хубчев надви с 2:0 Атлантас (Клайпеда) в Литва след голове на новите попълнения Спас Делев и Георги Божилов. По същото време Литекс гостува в Латвия на местния Йелгава, но изпусна да спечели - 1:1. "Оранжевите" поведоха чрез Васил Божиков, но минути преди края допуснаха изравняване след дълго изпълнен тъч, при който Олегс Малашенокс от Йелгава беше оставен непокрит пред Винисиус Баривиейра и отбеляза с глава.

Реваншите са следващата седмица - на 9 юли (четвъртък). Мачът на Берое с Атлантас е от 20:00 часа под Аязмото (пряко по Диема Спорт), а Литекс ще приеме Йелгава от 20:45 часа (БНТ HD).