Славен Билич дебютира с победа начело на Уест Хям. „Чуковете“ се наложиха с 3:0 над андорския Лузитанос в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Лондончани стигнаха до участие в турнира заради феърплей, но Билич гледа мача от трибуните, а тимът беше воден от треньора от клубната академия Греъм Уестли.

Диафра Сако вкара два гола за успеха на Уест Хям точно преди почивката, а капитанът Джеймс Томкинс добави едно попадение в 58-ата минута.

Талантът Рийс Оксфорд, който беше част от националния отбор на Англия на европейското първенство до 17 г. в България, влезе в историята на „чуковете“. Той стана най-младият футболист, играл за първия тим на Уест Хям – 16 години и 198 дни. Той подобри рекорда на Били Уилямс, който беше в сила в продължение на 93 години

Оксфорд имаше късмет, че се размина без червен картон заради груб фаул в края на първата част.