Черно море постигна втора победа в летните си контроли, надигравайки с класическото 3:0 третодивизионния Черноморец (Балчик). Проверката се състоя на стадион "Младост", като класата на "моряците" си каза думата и те лесно стигнаха до победата.

Домакините можеха да открият резултата още в 10-ата минута, когато Даниел Георгиев стреля много опасно от дистанция, но вратарят на Черноморец Георги Ставрев показа добра реакция и успя да избие топката. Малко след това късметът бе на страната на гостите, водени от Георги Иванов-Геша. След удар на Даниел Георгиев топката се отби в напречната греда. В 20-ата минута Черно море откри резултата чрез Симеон Райков. В 22-ата Хуан Варея можеше също да вкара. За гостите от Балчик най-чистата ситуация бе в 34-ата минута, когато Виктор Митев стреля опасно, но вратарят Александър Чанович изби.

В 52-ата Митев направи нов пропуск, а малко по-късно Даниел Георгиев пропусна с глава от непосредствена близост. В 60-ата минута късметът отново бе за Черноморец, след като след удар от 30-ина метра на Марчин Буркхард топката се отби в напречната греда.

В 62-ата минута носителят на Купата на България удвои преднината си. Матиас Курьор напредна отдясно и подаде към непокрития Буркхард, който с топовен изстрел вкара за 2:0. В 76-ата минута Богдан Атанасов отбеляза много красив гол от воле за 3:0 за домакините. Пристигналият от САЩ футболист се разписа след асистенция на Даниел Георгиев.

За събота наставникът на Черно море Никола Спасов е предвидил провеждането на учебна игра.