Лудогорец победи с 1:0 Университатя (Крайова) във втората си контрола от лагера в Австрия. В герой за шампионите се превърна талантливият голмайстор Цветелин Чунчуков, който беше закупен от "Ботев" (Пловдив). Новото попълнение влезе на смяна в проверката с румънците и блесна в 77-ата минута, когато се разписа след отличен самостоятелен пробив.

За Университатя (Крайова) титуляр беше доскорошният защитник на ЦСКА Апостол Попов. Румънците имаха отлична възможност да открият резултата, но в 32-ата минута пропуснаха дузпа. Положенията през първото полувреме се редуваха и пред двете врати. Тази на Лудогорец пазеше завърналият се канадски страж Милан Борян.

Първата изгодна ситуация за тима на Бруно Рибейро се откри в 27-ата минута. Марселиньо бе изведен на отлична позиция, но вратарят на румънците отрази. Пет по-късно Милан Борян фаулира Хергелигиу в наказателното поле. С изпълнението на дузпата се нагърби Бауаб, чийто удар срещна дясната греда на вратата на Лудогорец и нулевото равенство остана непроменено.

В 40-ата минута Университатя организира нова добра атака, която завърши с опасен изстрел по земя на Тирнакоп, който бе спасен от Борян.

След почивката липсваха чистите голови положения. Така се стигна до 77-ата минута, когато резервата Цветелин Чунчуков овладя топката, преборвайки се с двама противникови футболисти, преодоля и трети съперник, след което диагоналният му шут с десния крак се озова във вратата на Университатя - 1:0. По този начин юношата на "Левски" откри головата си сметка за шампионите.

До края на мача румънците опитаха да изравнят, но в няколкото ситуации пред вратата на Лудогорец младият Георги Аргилашки показа класа.

Следващата контрола на разградчани в Австрия е в събота срещу Локомотив (Москва).

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА) 1:0
1:0 Цветелин Чунчуков (77)

Лудогорец: Милан Борян, Йордан Минев, Георги Терзиев, Козмин Моци, Витиня (22-Браян Ангуло), Светослав Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Михаил Александров, Александър Василев, Жуниор Кишада (Георги Аргилашки, Александър Александров, Любомиров, Върджил Мисиджан, Абел Анисе, Лукас Саша, Цветелин Чунчуков, Преслав Петров)

Университатя (Крайова): Балградеан, Ахим, Акка, Попов, Ватайелу, Балута, Матеу, Тирнакоп, Роча, Бауаб, Хергелигиу