"Левски" надви трудно Монтана с 2:1 във втората си контрола от лятната подготовка. Мачът на стадион "Искър" в Самоков беше изгледан на живо от тримата собственици на клуба от "Герена" - Иво Тонев, адвокат Александър Ангелов и пловдивският бизнесмен Николай Иванов.

"Левски" поведе чрез гол от дузпа на Атанас Курдов, след това 39-годишният Здравко Лазаров изравни за Монтана, а победното попадение за тима на Стойчо Стоев бе дело на юношата Илия Димитров.

Както в първата контрола със Септември (Симитли) (4:2), така и днес Стоев заложи на доста юноши. Титуляри срещу новака в "А" група Монтана бяха 17-годишните Лионел Матадос и Георги Янев. На вратата беше Боян Йоргачевич, а отбраната бе изградена от Деян Иванов, Емил Нину, Александър Александров и Мики Орачев. В средата на терена си партнираха Роман Прохазка и Радослав Цонев, а Лионел Матадос и Владислав Мисяк атакуваха по крилата. Атанас Курдов бе в предни позиции, а Георги Янев игра зад гърба му. Извън сметките на треньора заради контузии бяха Веселин Минев, Аймен Белаид, Мигел Бедоя и Борислав Цонев. Треньорът не използва и новите попълнения Денис Махмудов и Джереми де Нойер.

Преди почивката "сините" бяха по-активни, но създадоха малко голови ситуации. Първото сериозно положение пред вратата на Монтана бе в 33-ата минута. Курдов извезе Георги Янев сам срещу Ивайло Василев, младокът опита да прехвърли бившия страж на "Левски", който обаче се намеси решително и спаси. Секунди преди първата края на първата част Сашо Александров беше фаулиран в наказателното поле на Монтана и съдията Таско Тасков посочи бялата точка. Курдов се нагърби с изпълнението на дузпата и реализира - 1:0.

На почивката Йоргачевич, Янев и Мисяк, който получи травма, излязоха от игра, а се появиха Александър Любенов и юношите Аличков и Найденов. Наставникът на Монтана Ферарио Спасов също направи промени. Влезлият като резерва Иван Мичев отправи опасен удар, който мина встрани от вратата на "Левски". Послеваха изстрели отдалеч към двете врати, а в 70-ата минута Роман Прохазка пропусна да отбележи. Резервният вратар Христо Иванов се подхлъзна извън наказателното поле, но опитният футболист на "сините" от около 20 метра не успя да уцели опразнената врата. Три минути по-късно ветеранът Здравко Лазаров, който се появи на почивката, преодоля Диян Иванов и сам срещу Любенов отбеляза за 1:1.

Монтана пропусна отлична възможност за втори гол три минути по-късно. В 80-ата обаче Иван Михов сбърка, когато се опита да върне топката назад, Илия Димитров бе много съобразителен и пресече подаването, след което преодоля Христо Иванов за крайното 2:1.

До края избраниците на Феро създадоха две опасности, но нов гол не падна и "Левски" победи. Следващата контрола на тима е в събота срещу руския Волга на "Герена".

"ЛЕВСКИ" - МОНТАНА 2:1
1:0 Атанас Курдов (45-дузпа), 1:1 Здравко Лазаров (73), 2:1 Илия Димитров (80)

"ЛЕВСКИ": Боян Йоргачевич (46-Александър Любенов), Емил Нину (74-Минко Ластарджиев), Деян Иванов, Александър Александров, Мики Орачев, Роман Прохазка, Радослав Цонев, Георги Янев (46-Стефан Аличков), Владислав Мисяк (46-Ивайло Найденов), Лионел Матадос, Атанас Курдов (59-Илия Димитров)

МОНТАНА: Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Христофор Хубчев, Станислав Генчев, Георги Ангелов, Сергей Георгиев, Борислав Балджийски, Ерик Почански, Матей Поплатник (Христо Иванов, Иван Минчев, Янко Ангелов, Здравко Лазаров, Йордан Тодоров, Атанас Илиев)