Черно море победи Дунав (Русе) с 4:2 в първата си контрола от лятната подготовка. Двубоят се игра на стадион "Младост" във Варна, а наставникът Никола Спасов изпробва нов играч. На проби при "моряците" пристигна централен защитник от Румъния - Алесандру Якоб, който влезе на смяна срещу русенци през второто полувреме.

Домакините откриха резултата още в 10-ата минута чрез Симеон Райков. Две минути по-късно отново Райков бе най-съобразителен и с удар от границата на наказателното поле удвои преднината на Черно море. В 20-ата новото попълнение на Черно море Мехди Бурабия се възползва от грешка на защитата на Дунав и със силен изстрел отблизо направи 3:0.

Втородивизионният тим намали изоставането си в 42-ата минута, а голмайстор стана Атанас Атанасов. В 65-ата Живко Петков отбеляза за 4:1.

В края на мача в игра за Черно море се появи и Себастиан Ернандес, който игра под наем в отбора през пролетта на миналия сезон, и на когото шампионът Лудогорец реши, че няма да разчита през новия сезон.

В 89-ата минута Деян Лозев вкара втори гол за Дунав и оформи крайния резултат - 4:2 за Черно море.