Новакът в „А“ група Монтана записа първа победа в летните контроли. Тимът на Ферарио Спасов приключи лагера си в Банско с успех с 3:0 над домакините.

Здравко Лазаров откри резултата в 9-ата минута от дузпа, за която беше съборен в наказателното поле от вратаря на Банско. Монтана доминираше в мача и в 33-ата минута Асен Георгиев удвои след асистенция на Християн Попов.

Новото попълнение Атанас Илиев, който беше привлечен от Добруджа, вкара първия си гол за тима в 82-ата минута след пас на Янко Ангелов.

По време на лагера си в Банско Монтана направи и две равенства с резултат 2:2 срещу Омония (Никозия) и Локомотив (Пловдив). Тимът получи два дни почивка от треньора Ферарио Спасов. От 29 юни до 11 юли новакът в „А“ група ще бъде на лагер в Правец.