Новакът в "А" група Пирин (Благоевград) победи "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в контролна среща на стадиона в Ракитово. Единственото попадение в проверката реализира Мартин Тошев в началото на второто полувреме.

"Канарчетата" се опитаха да стигнат до изравняване, но трудно създаваха положения. Александър Колев беше най-близо до гола, но след силен удар от фаул нацели напречната греда.

Дебют за "жълто-черните" след почивката направи нападателят Димитър Алексиев, но треньорът Петър Пенчев не можеше да разчита на лекуващите контузии Йордан Христов и Серкан Юсеин, на другото ново попълнение Нико Варела, както и на завърналия се от Румъния след неуспешен трансфер в Търгу Муреш Мариян Огнянов.

Георги Марков изгледа срещата от трибуните. Вече бившият шеф в Локомотив (София) е спряган за спортно-технически директор на "Ботев" (Пловдив).