Локомотив (Пловдив) и Монтана завършиха 2:2 в контролна среща, играна в Добринище. Проверката беше първа за "смърфовете", а завърналият се в "А" група тим от "Огоста" вече изигра един мач. Преди дни Монтана направи 2:2 и с Омония (Никозия).

Автор и на двата гола за Локо (Пд) реализира капитанът Мартин Камбуров. В 10-ата минута таранът откри резултата след асистенция на Дани Кики. Малко преди почивката Камбуров удвои.

Монтана обаче намали в 70-ата минута чрез Иван Михов, а Матей Поплатник изравни в 80-ата - 2:2. В края избраниците на Ферарио Спасов имаха шанс да стигнат до пълния обрат, но Ерик Почански и Иван Минчев пропуснаха да накажат Александър Витанов.

Неофициален дебют за Локомотив (Пловдив) направиха новите попълнения Крум Стоянов и Оливие Боне. Сред титулярите бе и опитният Кирил Котев, който още няма подписан договор с клуба, както и Димо Бакалов. След почивката Христо Колев - Бащата даде шанс за изява и на каращите проби Яни Пехливанов, Георги Пейчев, Николай Димитров и италианския защитник Лука, който днес стартира подготовка със "смърфовете".

Съставът на Локомотив (Пловдив): Теодор Скорчев, Александър Якимов, Крум Стоянов, Христо Стамов, Кирил Котев, Георги Вълчев, Оливие Боне, Дани Кики, Бирсент Карагарен, Димо Бакалов, Мартин Камбуров (Александър Витанов, Яни Пехливанов, Георги Пейчев, Николай Димитров, Лука, Георги Чукалов, Архан Исуф, Ванчо Траянов)

Монтана (първо полувреме): Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Иван Голиков, Станислав Генчев, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Любомир Генчев

Монтана (второ полувреме): Христо Иванов, Марк Гучи, Иван Михов, Христофор Хубчев, Християн Попов, Янко Ангелов, Ерик Почански, Станислав Генчев, Матей Поплатник, Иван Минчев, Дамъс