Аржентина стигна до минимална победа с 1:0 над Ямайка в мач от Група „В“ на Копа Америка след ранен гол на Гонсало Игуаин. Двубоят беше под № 100 за Лионел Меси в националния отбор, но няма да се запомни със силно представяне на звездата на Барселона за „гаучосите“.

Игуаин откри резултата в 11-ата минута, когато получи пас от Анхел ди Мария, освободи се от пазача си и стреля край вратаря на „реге бойс“ Дуейн Милър. След това попадение всички очакваха аржентинска голеада, но до това не се стигна.

В 22-ата минута Игуаин прати топката в напречната греда на Ямайка. След това същото повтори и Ди Мария, а Меси стреля близо до десния страничен стълб на вратата на Милър. Аржентина доминираше през първото полувреме, но демонстрира липса на идеи в офанзивен план през втората част, през която играчите на Ямайка стреляха доста често към вратата на „гаучосите“ в търсене на изравнителен гол.

Победата на Аржентина означава, че тимът на Тата Мартино приключва на първо място в групата и тази вечер ще научи името на съперника си за четвъртфиналите. Същото се отнася за Парагвай, който финишира втори. Уругвай завършва на трето място и ще спори с Чили в следващата фаза. Ямайка отпада от турнира.