Берое се наложи с 4:1 над състава на втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) в първата си предсезонна проверка. Двубоят се игра на новоизградената Спортна база „Берое“ и бе наблюдаван от повече от хиляда зелено-бели привърженици.

Срещата се запомни с три гола на новите попълнения в тима на Петър Хубчев. Имената си сред голмайсторите записаха Георги Божилов, Спас Делев и дошлият от ЦСКА Венцислав Василев. Четвъртият гол бе дело на Иво Иванов, а за гостите се разписа Радослав Байчев.

Берое излезе напред в резултата в 23-ата минута, когато Станислав Костов стреля силно, вратарят на Локомотив изби, но топката попадна в Божилов, който бе безгрешен. В края на първата част Иво Иванов засече с глава центриране от корнер и направи 2:0.

В началото на второто полувреме Радослав Байчев вкара един гол за Локомотив с хубав изстрел от малък ъгъл. Само 4 минути по-късно обаче Спас Делев открадна топката от защитата на горнооряховския тим и направи 3:1 за Берое.

Крайният резултат бе оформен от Венци Василев, който засече с глава центриране от фаул.

Следващата контрола на Берое е на 24 юни срещу Дунав (Русе) в Стара Загора.

Берое (първо полувреме): Благой Макенджиев, Венелин Филипов, Иво Иванов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Елиаш, Игор Джоман, Станислав Костов, Георги Божилов, Иван Коконов, Георги Каранейчев
Берое (второ полувреме): Илко Пиргов, Венцислав Василев, Георги Динков, Елиаш, Антон Огнянов, Атанас Зехиров, Емин Ахмед, Неманя Милисавлевич, Георги Андонов, Спас Делев, Жуниор Мапуку (Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Стивън Петков, Самир Аясс, Дамян Трифкович, Кирил Личев)