Домакинът на Копа Америка Чили разби с категоричното 5:0 Боливия и завърши на първо място в Група "А" с пълен актив от 9 точки. Избраниците на селекционера Хорхе Сампаоли с лекота прегазиха съперника, доставяйки радост на привържениците си, въпреки че вече си бяха гарантирали участие на 1/4-финалите.

Артуро Видал, който преди няколко дни катастрофира след употребата на алкохол, започна титуляр за домакините, но бе сменен още на полувремето от Матиас Фернандес. Още в 3-ата минута Чарлс Арангис откри резултата, а след това Алексис Санчес уцели гредата от фаул. Нападателят на Арсенал обаче покачи на 2:0 в 37-ата минута след асистенция на Хорхе Валдивия.

След почивката боливийците се опитаха да върнат интригата, но Клаудио Браво спаси опасен изстрел на Марсело Морено. В заключителната част на двубоя Чили вкара още три гола, записвайки убедителна победа. В 66-ата отново Арангис попадна в прегръдките на съотборниците си, в 79-ата Гари Медел направи 4:0, а крайното 5:0 бе фиксирано след автогол на Роналд Ралдес.

Въпреки тежката загуба Боливия последва Чили на 1/4-финалите, завършвайки втори в Група "А" с 4 точки.

Чили - Боливия 5:0
1:0 Чарлс Арангис (3), 2:0 Алексис Санчес (37), 3:0 Чарлс Арангис (66), 4:0 Гари Медел (79), 5:0 Роналд Ралдес (86-автогол)